نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: توابع جالب فارسی در اکسس

کاربر دائمی آواتار emami.sie
    محل زندگی
    طبس

توابع جالب فارسی در اکسس

اینم یک نمونه کامل از ماژول های توابع فارسی در اکسس که بعضی از قابلیت هاش جالبه، از جمله اینکه تا سال 1475 هستش (اگه اشتباه نکنم)، اعداد منفی و اعشاری رو به حروف تبدیل می کنه، اعداد رو می شه به تاریخ شمسی اضافه یا کم کرد، تاریخ ها رو می شه از هم که کرد و ...
    منم اینو از یه جایه دیگه پیدا کردم (که البته دست نویسندش درد نکنه)
    و البته آوردمش داخل اکسس که برای بقیه ملموس تر باشه...
    (اینم بگم شاید قبلا دوستان این توابع رو توی این قسمت آورده باشن، ولی من با این دید آوردم که شاید نیاورده باشن!!!!!!)
    یا علی
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله emami.sie : شنبه 25 آبان 1387 در 09:23 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: توابع جالب فارسی در اکسس

سلام و تشكر
    اين توابع در تاپيك برنامه هاي فارسي موجود است .
    براي نحوه استفاده از آن نيز تاپيكي ايجاد شده است .

محل زندگی
    طبس

نقل قول نوشته شده توسط Profesorjd مشاهده تاپیک
    سلام و تشكر
    اين توابع در تاپيك برنامه هاي فارسي موجود است .
    براي نحوه استفاده از آن نيز تاپيكي ايجاد شده است .
    با سلام، توابعي كه در قسمت سورسهاي فارسيه توابع آقاي آزادي هستش و اين توابع حاصل كار آقاي جلالي... و اينم بگم مشكلي كه توي اين تابع تبديل تاريخ هست اينه كه نمي شه يك فيلد رو به صورت تاريخ شمسي تعريف كرد، در حاليكه در توابع آقاي آزادي اين امكان با تعريف تابع ValidDate وجود داره...
    يا علي...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

با سلام
    فكر ميكنم شما دوست عزيز تمام تاپيك را ملاحظه نفرموديد . اين توابع كار آقاي ميداني است و اصل آن ( سورس ) در سايت فرساران (www.farsaran.ir)موجود است . البته اگر زحمت ميكشيديد و فايل PDF پيوستتان را ملاحظه ميفرموديد به اين نكته پي ميبرديد . البته در تاپيك نحوه استفاده از توابع تاريخ شمسي مجدداً توسط دوستان آپلود شده است . ضمناً‌ شايد منظورتان از آقاي جلالي توابع تاريخ شمسي كه جلالي هم گفته ميشود ، باشد . نكته آخر اينكه ميشود واضح تر بيان بفرماييد منظورتان از اينكه " نميشود يك فيلد را به صورت تاريخ شمسي تعريف كرد " چيست ؟ چون براحتي ميشود و تاپيكي نحوه استفاده از توابع با زحمت دوستان نحوه استفاده از آنان را بيان كردند ( البته به شرح تاپيك )

محل زندگی
    طبس

با سلام
    فكر ميكنم شما دوست عزيز تمام تاپيك را ملاحظه نفرموديد . اين توابع كار آقاي ميداني است و اصل آن ( سورس ) در سايت فرساران (www.farsaran.ir)موجود است . البته اگر زحمت ميكشيديد و فايل PDF پيوستتان را ملاحظه ميفرموديد به اين نكته پي ميبرديد . البته در تاپيك نحوه استفاده از توابع تاريخ شمسي مجدداً توسط دوستان آپلود شده است . ضمناً‌ شايد منظورتان از آقاي جلالي توابع تاريخ شمسي كه جلالي هم گفته ميشود ، باشد . نكته آخر اينكه ميشود واضح تر بيان بفرماييد منظورتان از اينكه " نميشود يك فيلد را به صورت تاريخ شمسي تعريف كرد " چيست ؟ چون براحتي ميشود و تاپيكي نحوه استفاده از توابع با زحمت دوستان نحوه استفاده از آنان را بيان كردند ( البته به شرح تاپيك )
    با عرض سلام و خسته نباشید...
    منظور من از اینکه نمی شود یک فیلد را به صورت تاریخ تعریف کرد این است که مثلا در توابع آقای آزادی می توان یک فیلد را به صورت نامبر تعریف کرد (00/00/00:Input Mask ) و سپس در قسمت Validation rule تابع validDate رو قرار داده و با این کار از ورود تاریخ اشتباه توسط کاربر جلوگیری می شه...
    اما در این توابع همچین خاصیتی وجود نداره...
    اگه این خاصیت وجود داره لطفا بیشتر راهنمایی بفرمایید و آدرس تاپیک مذکور رو هم اگه زحمتی نیست اینجا بذارید...
    با تشکر
    (اینم بگم می دونم که این توابع نوشته آقای میدانی هست و لی من احساس کردم ایشون از توابع جلالی ایده گرفتن و بهمین خاطر تمام توابع با _J شروع می شن... که حتما من اشتباه کردم) به هر حال ببخشید...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

با سلام
    1- تاپيك نحوه استفاده از توابع تاريخ شمسي در اعلان !
    2- تاريخ ( ماه و سال و.. ) در ايران شمسي يا جلالي گفته ميشود كه شمسي منشاء قمري آن و جلالي بنام فرد ايراني ابداء كننده آن ناميده ميشود . بنابراين اگر فردي نام جلالي ( برنامه نويس همانند آقاي آزادي ) ميشناسيد مناسب است توابع آن را ارسال فرماييد يا آدرس اينترنتيش را .
    3- براي جلوگيري از اشتباه كاربر راه مشابه هم وجود دارد ضمن آن در تاپيك مشكلات فارسي و سورس هاي مربوطه در ارسال همين توابع فايل ضميمه توضيح مناسبي دارد .

محل زندگی
    طبس

با سلام
    1- تاپيك نحوه استفاده از توابع تاريخ شمسي در اعلان !
    2- تاريخ ( ماه و سال و.. ) در ايران شمسي يا جلالي گفته ميشود كه شمسي منشاء قمري آن و جلالي بنام فرد ايراني ابداء كننده آن ناميده ميشود . بنابراين اگر فردي نام جلالي ( برنامه نويس همانند آقاي آزادي ) ميشناسيد مناسب است توابع آن را ارسال فرماييد يا آدرس اينترنتيش را .
    3- براي جلوگيري از اشتباه كاربر راه مشابه هم وجود دارد ضمن آن در تاپيك مشكلات فارسي و سورس هاي مربوطه در ارسال همين توابع فايل ضميمه توضيح مناسبي دارد .
    با سلام...
    جناب profesor یا بقیه دوستان، اگه زحمتی نیست روی نمونه ای که من در همین تاپیک گذاشتم این کار رو انجام بدید تا ما هم یاد بگیریم... آخه من خیلی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم...
    خیلی ممنون می شم...
    یا علی

ممنونم واقعا ممنون هم از شما هم از آقای میدانی
    تقریبا تمام مشکلاتم با این مثالی که گذاشته بودین حل شد

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •